stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

CINNAMON DIAMONDS

Darlen - 9 měsíců

Vloženo: 12.12.2010 | Přečteno: 242x

Loni touto dobou jsem už u Drábků měla měsíc zamluvené štěňátko a to čekání až začne Agátka hárat mi přišlo nekonečné:) A dneska máme doma pěknou skorodospělou ďáblici a nestačím se divit, jak ten čas s ní po boku najednou neskutečně letí:)

A jak se má naše malá zrzka? Oproti, nejen mým, předpokladům není z Darlen žádný obřík, má sice silnou kostru, ale jinak je to drobná fenka, má dle mého měření 54 cm a 20 kg, prostě ideální míry na dnešní dobu, kdy jsou v chovu často užíváni velcí, někdy snad až přerostlí jedinci. Povahou zůstává pořád stejná, nezmar, co jde do všeho tak nějak bez zbytečného přemýšlení, je moc šikovná a myslím, že pokud se dostaneme do nějakých zkušených rukou, lovecký výcvik snad nějak zvládneme. Začali jsme pomaloučku učit aport, zatím pouze hrou s peškem a Dara je šikovná. Jen nevím, co bude, až si jednou postaví hlavu, je jak beran, když si něco umíní:)

Hárání jsme přečkali celkem bez újmy (až na zamazané, před tím asi týden čerstvě obílené, stěny:) a teď už si Darlenka opět plně vychutnává vycházky a víkendy s Barnym, hrozně ji to chybělo. Během hárání se taky Darlenka dost uklidnila, ale postupně se opět dostává zpět do svých kolejí a např. včera měla největší potřebu hrát si někdy v půl jedný v noci, magůrek:) Malinko mám teď obavu z falešky, byly jsme u veterináře a dle jeho slov to vypadá na začínající falešnou březost, takže se tomu asi nevyhneme. Říkala jsem si, že Darlen poslední dny žere, jak kdyby si myslela, že je bernardýn, tak teď už aspoň víme proč.

Darlen taky konečně poznala první sníh a opravdu si ho užívá, skáče většinou jak klokan aby ulovila byť jedinou vločku ve vzduchu:) Máme doma už i obleček, pro případ velkých mrazů, přeci jen, gaučák je gaučák, a zrzka se v něm nosí jak princezna.

Nekompromisně se nám blíží naše první výstava, už jen necelý měsíc. Trošku jsme poslední dny polevily v trénování postoje, tak zas budeme muset začít, abychom neudělaly ostudu:)

Nové album fotek zimních radovánek Darlen a Barnyho je v galerii, níže na ochutnávku jeden zimní postoj – Darlen 8,5 měsíce.

A abych nezapomněla, do odkazů jsem přidala chovatelskou stanici Z ČERTOVY ROKLE, kde čekají štěňátka po fantastických rodičích (Arka z Hanačova x Loco z Pufiho parku;)

- - -

CINNAMON DIAMONDS
Menu
Kontakt

Ing. Jana Vojtová

cinnamondiamonds@gmail.com

 

 

Rychlé zprávy

Darlenka nás na vždy opustila. Nikdy na ni nezapomeneme, byla mi vším <3

 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI