stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

CINNAMON DIAMONDS

Darlen je už témeř půlroční slečna

Vloženo: 9.9.2010 | Přečteno: 249x

A uteklo to neuvěřitelně. V našich očích je Darlenka pořád to maličké štěňátko, jenže tohle maličké štěňátko má už skoro 17 kg a nějakých 53 cm v kohoutku. Neskutečné, občas na ní koukám a říkám si, kdy se to stalo:) Každopádně, 6 měsíců je ještě pořád dobrý věk, Darlenka je pořád ještě šikovná, celkem poslušná, prostě zatím nedělá, že neslyší, ale čekáme to každým dnem a stopovačka je už nachystaná:) Během těch pár měsíců se Darlenky chrakter moc nezměnil, je stále nebojácná, nic ji nerozhodí a víceméně jde do všeho po hlavě. Není ale hyperaktivní, prostě jen vizsla plná energie. Za dobrůtku je schopná i opustit hru se psy a přijít pěkně na přivolání. Žravost vůbec je asi nejtipičtější Darlenky vlastností:) Nejednout už něco ukradla, ať už ze stolu nebo někomu přímo od pusy:)

Co se týká výstav a loveckého výcviku, je zatím vše před námi. Postoj sice už sem tam trénujeme, ale výstavy samotné necháme až na příští rok. Lovecký výcvik stejně tak. Zatím mám radost i jen z toho, že Darlenka má lovečinu v sobě.  Jakmile někde narazíme na stopu zvěře, okamžitě se v ní probouzí lovecký pud a jde krásně postopě. Už i prohnala zajíce, naštěstí je to ještě závisláček a jak nás nevidí, vrací se. 

Podařilo se nám nedávno přestěhovat se do místa, kde přes ulici bydlí další 2 vizslí holky, Ebi a Natali. Občas se zadaří a vyrážíme s holkama na vycházku společně a to je pak Darlenka nejšťastnější. Holky zrzavý jsou obě moc šikovné a v budoucnu se od nich určitě budeme mnohé učit. Jen mimochodem, stěhování zvládla Darlenka naprosto bravurně, bez stresu a vyšilování, až jsem byla překvapená, že ji nové prostředí ani trošku neděsí a i v naší nepřitonosti byla od začátku klidná a tichučká.

Příští týden se chystáme na první hodinu několikatýdenního výcvikového kurzu pro štěňata. Darlence se tam určitě bude díky přítomnosti jiných štěňátek moc líbit a já se snad zdokonalým v psí komunkaci. V zimě bych pak chtěla pomalu a pozvolna začít procvičovat aport, najaře pak hledání a vlohy budou za dveřmi. Ale to je ještě daleko, uvidíme, jak to vše bude a jak to budeme zvládat.

Ve fotogalerii jsou nějaké nové fotky, včetně fotek z návštěvy Mešinské hájovny, kam s námi za sourozenci bohužel Darlenka nemohla kvůli nemoci, aby nenakazila malá štěnda německých ohařů. Příště už snad ale bude se sourozenci řádit i Darlenka:)

- - -     - - -

 

CINNAMON DIAMONDS
Menu
Kontakt

Ing. Jana Vojtová

cinnamondiamonds@gmail.com

 

 

Rychlé zprávy

Darlenka nás na vždy opustila. Nikdy na ni nezapomeneme, byla mi vším <3

 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI