stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

CINNAMON DIAMONDS

Darlen z Mešinské hájovny - CLUB WINNER 2012!

Vloženo: 20.8.2012 | Přečteno: 374x

I letos se v Zákupech u České Lípy konala výstava, tento rok prozměnu klubová. Loni se na této výstavě Darlence velmi dařilo a odnesla si titul nejvyšší, tedy titul BOB z 65 přihlášených MOK, kdy se musela probojovate především třídou mladých fen, kde bylo přihlášeno 16 fenek! A tak jsem letos ani moc neuvažovala, že bysme jeli do Zákup znovu. Za prvé, je to dost daleko, za druhé, vyšlo to zrovna na víkend, kdy nám začínala dovolenka a za poslední, šance, že bysme měli takové štěstí a nějaký větší úspěch by se na stejném místě podařil i po roce jsem si popravdě moc nedávala. Nakonec jsem se ale nechala přesvědčít organizátorkou výstavy, Luckou Svobodovou, a přihlásila jsem Darlen, a když už jsme měli jet takovou dálku, tak i Natali, ať to stojí za to :) A stálo :)

Stejně jako loni, byla tato výstava velmi hojně obsazena především zástupci plemene MOK, celkem bylo, dle katalogu, přihlášeno 82 vizsel. Dva týdny před výstavou jsem se pak dozvěděla, že Natali nastoupí v třídě otevřené společně s 8 fenami a v pracovce, kde byla přihlášena Darlenka, bylo celkem 8 fen.

Aby to nebylo málo napínavé, už týden před výstavou to vypadalo, že Natali se každým dnem rozhárá a aby Darlenka nebyla pozadu, tak začala prozměnu 3 dny před výstavou kulhat. Byla jsem rozhodnuta na výstavu v případě kulhání nejet. Darlenka se nakonec ale umoudřila a v sobotu ráno to vypadalo, že je už vše v pořádku. A tak jsme vyrazili, cesta byla tentokrát, oproti loňsku, bez problémů a dorazil jsme s časovou rezervou. Aspoň jsme mohli holky ještě vypustit a nechat trošku vyběhat. Na což Darlen začala samozřejmě opět pokulhávat a já už jsem si říkala, že snad si do toho kruhu ani pro VD nepůjdu :) Jenže to by nebyla Darlen, jedno velké překvapení :)

Jako první jsme nastoupily do kruhu s Natali. Pro ni to byla její 2. výstava v životě. Poctivě jsme asi 14 dní před výstavou spolu trénovaly na výstavním vodítku, jak postoje, tak běhání, byla strašně šikovná. ALE, jak jsme vlezly do kruhu, chytlo trdlo zrzavé malé paniku, že by ji snad mohl někam zmizet její milovaný páníček a já jsem jen trnula, kdy mi ta předváděčka rupne:) Nakonec jsme to tedy zvládly docela se ctí, i když ten pohyb byl jaký byl, neb se mi prostě vždy půl kolečka snažila vysmeknout a utéct za páníčkem. Pan rozhodčí Burskij byl ale profesionál, dokázal posoudit Naty i podle těch proklusaných půlkoleček :) a holka naše šikovná si nakonec vybojovala ocenění Výborná 4! Byla jsem na ni moc pyšná, o páníčkovi nemluvě :)

Pak už jsem jen rychle vyběhla z kruhu, vyměnila čísla, feny a naběhla zpět, tentokrtá s Darlen. Popravdě, ani moc nevím, kdo s námi byl v kruhu, celou dobu jsem byla nervózní, aby Darlen nezačala kulhat, takže jsem sledovala jen ji a rozhodčího, jak se na ten její pohyb tváří. Jenže jak jsem psala, to by nebyla Darlenka, moje výstavní princezna. V kruhu ona je prostě hvězda. Předvedla se opět jako profík, ona by mě tam snad ani nepotřebovala :) A tak jsme se záhy po oběhnutí 2 koleček ocitli na prvním místě celé skupinky fenek. Pan rozhodčí se pak ještě rozhodoval mezi Darlenkou a fenkou Andělka Vives Bohemia, ale nakonec, i díky tomu, jak se Darlenka v kruhu prostě nosí, jsme získaly titul V1, CAC my! Byla jsem moc ráda, letos nám moc těch výstav nevyšlo a i přes to máme, díky tomuto titulu, zaděláno na CZ šampiona :)

Pan Burskij posuzoval opravdu velmi pečlivě a tak se stalo, že jsme vlastně na odpolední soutěže nemusely ani moc čekat (čekalo se vlastně na nás, až bude plemeno MOK posouzeno:)

V odpoledních soutěžích jsme pak nastoupily s Darlen o nejlepší fenu plemene, tedy klubovou vítězku. Moc šancí jsem si nedávala, byla tam s námi Darlenčina krásná sestra Doreen, která vyhrála třídu vítězů, ale i krásná mladá fenka Coco Princess C9H13NO3, vítězka mezitřídy a fenka Effi Carmel Gurdau, vítězka třídy otevřené. Jenže Darlence prostě Zákupy sedí, asi se tam cítí jako hvězda, v tom zámeckém parku :) I v odpoeldních soutěžích se Darlenka předvedla opravdu moc pěkně a po oběhnutém kolečku, trojúhelníku a asi dvou postojích se na nás pan rozhodčí usmál a označil Darlenku za KLUBOVOU VÍTĚZKU 2012!

V boji o BOB nás pak o prsa porazil krásný mladý pes z mezitřídy, který nakonec získal i titul BIS.

Výstava byla moc povedená, sešla se velká spousta fajn lidí a krásných psů, vyšlo i krásné počasí a tak asi nezbývá, než stejně jako loni konstatovat, za rok v Zákupech zase naschledanou! A my už to teda fakt nevyhrajem, slibuju! ;-) I když, jak se říká, nikdy neříkej nikdy! :D

- - -

- - -

navigace: *************************************************************************************** > Aktuality > Darlen z Mešinské hájovny - CLUB WINNER 2012!
CINNAMON DIAMONDS
Menu
Kontakt

Ing. Jana Vojtová

cinnamondiamonds@gmail.com

 

 

Rychlé zprávy

Darlenka nás na vždy opustila. Nikdy na ni nezapomeneme, byla mi vším <3

 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI