stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

CINNAMON DIAMONDS

Lovečina - naše začátky

Vloženo: 8.3.2011 | Přečteno: 239x

Konečně se udělalo hezky a tak byl čas zavolat pana Zadražila, pána, který je rozhodčím snad na všech typech kynologických loveckých zkoušek, a domluvit se na výcviku. V zimě mi totiž ochotně nabídl pomoc a já jsem mu za to moc vděčná.

První naše setkání a vlastně takové první předvedení Darlenky se odehrálo ve čtvrtek a následně hned v pátek. Nebyl to ani tak výcvik, jako spíš vycházky s povídáním a spoustou rad od zkušeného kynologa. Předvedly jsme s Darčou, co máme tak nějak nacvičeno, tzn. down na dálku na píšťalku a aport kozlíku a atrapy ptáka, za což jsme dostaly velkou pochvalu a já byla na tu naši holku náležitě pyšná. Pak už ale přišlo na řadu to hlavní, tedy hledání a zkouška reakce na střelbu. Hledání jsme zatím vůbec netrénovaly a bylo to vidět, Darlen pěkně prohledává křoví, stařinu, i v lese lítá jak zběsilá. Ale holé pole bez zvěře ji přijde nudné a s aktivitou tam to nějak zvlášť nepřehání. Každopádně jsme vyzkoušeli střelbu, což dopadlo, myslím, v rámci možností velmi dobře. Při první ráně se Dara samozřejmě lekla, ale nekonala se žádná hysterie. Jen se trochu stáhla a nechodila už tak daleko, během chviličky se ale zase rozběhala. Střelbu jsme zkoušeli několikrát po oba dny a bylo vidět, že v pátek to brala Darča už vesměs celkem v klidu bez žádné větší reakce. Během vycházky jsme musely předvést také vodění na řemeni a to byl, dle mého, kámen úrazu. Pán byl hodný a říkal, že trojku by nám na vlohách dal, ale teda nevím, nevím. :) Celkově dostala Darlenka pochvalu, že je sice trošku měkčí (není divu za tokové zdání, pán má doma NDO:), ale moc šikovná a dostaly jsme za úkol trénovat hledání v poli a jak jinak, vodění na řemeni.:)

Víkend jsem nechala zrzku v klidu, v sobotu jsme se potkali na vycházce s Milanem a jeho zrzečkou Natali, my jsme popovídali a holky se proběhly, a odpoledne jsme jeli za Bárníkem, takže v neděli večer byla zrzule hotová a v pondělí nemělo cenu se pouštět do nějakých větších akcí. Cvičily jsme tedy až dnes a musím říct, že zrzka mě mile překvapila. Stačil jeden den bez vycházky a dnes prvních 20 minut na vodítku a nemohla jsem ji pak v poli zastavit:) Dokonce i pěkně vystavila zajocha, kterého následně samozřejmě lehce prohnala. Co mě hodně těší, že celkem sama od sebe běhá ze strany na stranu, tedy systematicky. Teď jen doufat, že to dneska nebyla náhoda a takové hezké hledání bude Darlenka předvádět vždycky. Uvidíme, víkend nás prověří, míříme si to na výcvik k Jurovi a nebojím se, že on by nám neřekl, že je něco špatně… :) Tak nám držte pěstě…:)

 

CINNAMON DIAMONDS
Menu
Kontakt

Ing. Jana Vojtová

cinnamondiamonds@gmail.com

 

 

Rychlé zprávy

Darlenka nás na vždy opustila. Nikdy na ni nezapomeneme, byla mi vším <3

 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI