stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

CINNAMON DIAMONDS

Procházky s kamarády, cvičení, výlety, prostě máme se dobře

Vloženo: 2.4.2012 | Přečteno: 268x

Dny se konečně prodloužily a my zase trávíme spoustu času venku, na vycházkách, cvičením a setkáváním s našimi známými pejskaři.

Snažíme se od všeho trochu, začátkem měsíce jsem domluvila holkám cvičení na zvěři. Tak trošku jsem se samopozvala na cvičení k Barče do Kolína, která měla k dispozici bažanty a zajocha a protože my se ke zvěři moc nedostaneme, přijali jsme pozvání na společný výcvik s radostí. Byla jsem zvědavá, jak budou holky po zimě a dlouhém čase nicnedělání pracovat a myslím, že nás zrzavky naše mile překvapily. U Natali je to tak trošku samozřejmost, ona je prostě lovec tělem i duší. Darlenka se ale předvedla taky moc pěkně, jak ucítila zvěř, byla k neudržení a klidně by aportovala celý den jen sama a nikomu jinému by zvěř nepůjčila.  Vyzkoušeli jsme jak aporty, tak ztacenou a nějakou tu vlečku a vše bylo bez problémů. S holkama cvičil i Barči maďárek Arny, taky šikovňák a nakonec se na nás přijel podívat ještě maďárek Barčiny maminky, takže bylo krásně zrzavo, psíci si jak zamakali, tak se ještě společně vyřádili, prostě spokojenost na všech frontách. Barča byla ještě tak strašně hodná, že nám nabalila zvěř na cvičení i s sebou domů, takže holky se mají na co těšit.

- - - - - - - - -

S Darlenkou taky už od chvíle, kdy slezl sníh, vyrážíme sem tam procvičit hledání. Letos mě mile překvapila, protože hledá opravdu energicky, systematicky, radost pohledět. Bohužel tedy, posledních pár dní se nám do cvičení připletlo hárání a s ním výrazné ubrání Darlenčina temperamentu, hold hormony s ní cloumají. A to je ještě slabý odvar proti falešce, no jsem  zvědavá, jak ty vlohy zvládnem:)

Ne že by ale holky žily jen výcvikem. Jezdíme také na výlety, a to jak každý den kolem Jihlavy, tak třeba o víkendech i kousek dál. Před dvěma týdny jsme vyrazili podívat se na jižní Moravu a projít si Lednický zámecký park. Bylo krásné počasí, takže holky i my jsme si to parádně užili, holky se dokonce letos poprvé vykoupaly v místních vodních kanálech, prostě relax. Fotky jsou ve fotogalerii.

- - - - - -

Minulý víkend jsme pak byli pozváni chovatelkou od naší Natali, Dankou Čintalanou, na prodloužený víkend na chatičku na Liptov. Byl to báječný víkend po boku fajn lidiček a spousty zrzounků. Počasí nám také vyšlo na jedničku, konec března a my jsme si mohli sedět na terase jen v tričku a zrzavý chumel se mohl bez obav prohánět celé dny kolem, prostě pohoda nejvyššího stupně, už teď se těšíme na příští rok:) Fotečky dodám časem, jen co je protřídím.

 - - - - - -

A tento víkend jsme si dali odpočinkový. Původně tedy byla v plánu dlouho očekávaná výstava v Českých Budějovicích, kde jsme měly s Darlenkou nastoupit do třídy otevřené a dávala jsem si velké naděje na zahájení českého šampiona. Už o víkendu, týden před tím ,si ale Dara rozřízla tlapku a kulhala, takže jsem neustále zvažovala, jestli jet nebo ne. A Darlenka, asi aby mi to ulehčila, to vyřešila po svém,  v půlce týdne začala hárat, takže bylo jasné, že zůstáváme doma. V sobotu tak holky celý den odpočívaly doma, neb my jsme byli u rodičů, kam je teď kvůli Darčinu hárání vzít nemůžeme. Ovšem v neděli si to zrzavky vynahradily. Narychlo jsme naplánovali společnou vycházku s našimi milými sousedy, Ditou, Tomem a jejich Ebi. Krásně jsme se prošli, cestou se i občerstvili v restauraci. Naše dvě bláznivky zrzavý si i přes ne příliš příznivé počasí, zaplavaly v řece (Darlen skočila za lupínkem, Natali za kachnou:), prohnaly nějakou tu srnu, prostě prima strávené odpoledne.

Tento týden by nám snad pak měly dorazit křepelky, takže si zopakujeme nácvik vystavování, nějaké to hledání, přeci jen, vlohy se nám blíží, přihláška je odeslána, tak abychom neudělaly moc velkou ostudu;) Pokud se oteplí, vytáhnu z mrazáku nejspíš už i kachnu a uvidíme, jak se Darlen předvede, musím ji prostě ty hormony vyhnat z těla:)

 

navigace: *************************************************************************************** > Aktuality > Procházky s kamarády, cvičení, výlety, prostě máme se dobře
CINNAMON DIAMONDS
Menu
Kontakt

Ing. Jana Vojtová

cinnamondiamonds@gmail.com

 

 

Rychlé zprávy

Darlenka nás na vždy opustila. Nikdy na ni nezapomeneme, byla mi vším <3

 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI