stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

CINNAMON DIAMONDS

Výlet do Maďarska a velká láska Magor Oguz "Batyu"

Vloženo: 31.1.2013 | Přečteno: 346x

Byli jsme na výletě v Maďarsku

Darlen začala hárat ještě o chvilku dříve, než jsem předpokládala. Opět si to naplánovala podle svého a hlavně tak, aby mi to moc neulehčila. Popravdě, mně to už vlastně ani nepřekvapuje. Vycházelo to tak, že přesně na 12. den hárání, kdy byla v minulosti kryta jak její matka, tak obě její sestry, měl páník v práci už asi 3 měsíce dopředu naplánovánu velmi důležitou schůzku. Jak jinak, nakonec i nás progesteron poslal na krytí 12. den, a tak se nedalo jinak, než vyrazit do Maďarska jen s Darlen. Naštěstí jsme ale nejely samy, skvělou společnost nám dělala kamarádka Yvonka (Case de Canela) a nakonec jsme si to, myslím, docela užily a odpočinuly jsme si.

Cestu do Maďarska jsme zvládly v pohodě, dokonce i adrenalinový průjezd centrem Budapešti byl bez komplikací. A tak jsme mohly hned v pondělí navečer seznámit Darlenku s jejím vyvoleným, jak to dopadlo, asi nemusím ani říkat <3. Batyu je krásný pes. Je mu už 11 let, ano, je už prošedivělý, ale vypadá stále moc a moc dobře a je ve skvělé kondici. K Darlen se moc hodí, je to pes střední výšky a středně silné kostry s krásně tmavým okem. O jeho chování bych možná mohla napsat román a to jsem měla možnost ho vidět jen po 3 dny. Je prostě úžasný. Ač jedenáct let, poskakuje neustále jako půlroční štěně a jakoby se neustále směje. Jestli je o vizslách známo, že jsou to přátelští psi, pak Batyu je asi vizsla na druhou! :) Kdyby to jen trošku šlo, sbalila bych si ho to kufru a odvezla si ho domů. Byl vážně úžasný. :) Jsem naprosto přesvědčena, že jsem pro Darlen vybrala opravdu skvělého psa a po tom, co jsem měla možnost seznámit se s Batyu osobně ještě 100* více doufám, že se skutečně zadařilo a štěňátka po něm a Darlence se narodí, moc v to doufám! :) V Maďarsku jsme byli do středy, kdy jsme také překrývali. Tak uvidíme, jak vše dopadne:)

A teď ještě krátce k CHS Skyrocket a majitelce Batyua, paní Nikolettě Varga, prostě Niki. Je to chovatelka, která odchovala velké množství skutečně krásných psů. Myslím, že její jméno je známé po celé Evropě, ne-li po celém světě. Popravdě, měla jsem trochu ze setkání s tak zkušenou chovatelkou obavu. Naprosto zbytečně. Je to skvělý člověk. Byla velmi milá, vše nám ukazovala, trpělivě odpovídala na všechny moje otázky, ochotně nám ukázala všechny své psy. Ani náznak jakékoliv nadřazenosti nebo něčeho podobného. Musela jsem se uvnitř až smát, u nás někteří chovatelé odchovali dva nebo tři vrhy štěňat a chovají se, jakoby sežrali půlku světa, a pak se setkáte s někým, kdo by na to měl skutečně nárok a je tomu přesně naopak. U Niki jsme viděly jak Batya, samozřejmě, tak další vizslí legendu, Boogie Woogie of Szedresi. Také velmi krásná fena naprosto skvělé povahy. A pak také několik odchovánků, ze kterých jsem byla také velmi nadšená, vypadali jednoduše řečeno, fantasticky a měli fajn povahu, ani náznak nějaké bojazlivosti nebo něčeho podobného, láskou by nás snědli, některe fenečky doslova:). Obrovská škoda, že v ČR nemámě žádného zástupce z této CHS, byl by to pro náš chov určitě velký přínos.

Máme několik fotek. Krytí bohužel probíhalo po dva dny už za tmy, nejdřív pořádně sněžilo, poslední den, když jsme kryli za světla, byl zase pořádný slejvák. Ale něco tam bude. Fotky uveřejním hned, co se mi je podaří dostat z padlého PC :)

Tak, teď nás čekají 4 týdny doufání. Snad nám to rychle uteče :)

 

navigace: *************************************************************************************** > Aktuality > Výlet do Maďarska a velká láska Magor Oguz "Batyu"
CINNAMON DIAMONDS
Menu
Kontakt

Ing. Jana Vojtová

cinnamondiamonds@gmail.com

 

 

Rychlé zprávy

Darlenka nás na vždy opustila. Nikdy na ni nezapomeneme, byla mi vším <3

 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI