stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

CINNAMON DIAMONDS

Zkoušky vloh - I. cena, 218 bodů, nos 4!

Vloženo: 21.5.2012 | Přečteno: 273x

O víkendu jsme se s Darlenkou zúčastnily zkoušek vloh, které pořádal OMS Jihlava ve spolupráci s MS Rohozná.  Byla jsem tedy pořádně nervózní, protože Darlen má falešku a v poli mi několik posledních cvičení před vlohami tedy nic moc nepředváděla. Navíc, ona mi to prostě vždycky dokáže osladit až dokonce. Takže na nástupu, zatím co ostatní pejsci skákali, štěkali a prováděli další podobné aktivity pro ohaře typické, tak Darlenka usnula. Při losování jsem si vytáhla tak šikovně, že jsme byly ve skupině první na řadě. Představování sebe a psa ve skupině dopadlo tak, že všichni pejsci seděli po boku svých vůdců a Darlen se válena v trávě a ať jsem ji tahala za vodítko, jak chtěla, odmítala se zvednout, jen jsem ji popotahovala po zádech po zemi. Prostě komedie! J Pak mě ale už rozhodčí zavolali, vysvětlili, jakým směrem půjdeme a dali povel, že mám Darlen vypustit. Tak jsem ji vypustila a ještě tak prosebně řekla, „hledej". Pak už jsem jen stála, nejdřív s pusou dokořán a pak asi s přiblblým úsměvem J Darlenka se totiž rozběhla s pořádnou vervou, běhala opravdu nádherně, rychle, ze strany na stranu.  Pan rozhodčí se mě neustále snažil instruovat, co jak mám dělat, ale já byla tak v tranzu z Darči, že jsem jen kývala :) Nakonec jsme měly štěstí, že jsme šly první, protože Dara prohledávala louku. V osení se mi totiž začne okamžitě pást. Což jsme také potvrdilo, dyž jsme prošly louku napříč a za ní začalo osení, Darča se zastavovala a žrala trávu, naštěstí to už trvalo jen chviličku a hledání bylo za námi. Na zvěř jsme nenarazili, pouze na stopu zajocha, který před tím utíkal vdáli, Darča šla pěkně chvilku po stopě, lože ale bohužel nevystavila, takže to nás ještě čekalo po odhledání všech ohařů, na uměle vypuštěném bažantovi.

Prokázání vystavení jsem nám zdramatizovala tak trochu já. Šly jsme první na řadu, takže psi, ani Dara ještě netušila, že tam v té louce skutečně něco je. Bohužel rozhodčí se rozhodli umístit bažanta do louky, kterou před tím prohledávali 4 ohaři a vyhnali od tama i zajochy.  A tak se mi špatně podařilo Darču navést, šla jiným směrem a nakonec přicházela k bažantovi povětru. Ten navíc, jak jsme to na něm chuděrovi zkoušely jako první, ještě nevěděl, že je přivázán na 2metrové šňůře a neulétne a jak se Dara přiblížila, vzlétl. Rozhodčí byli naštěstí rozumní a umožnili nám a ještě několika dalším psům (vystavení opravdu velmi stěžovalo  zapachování louky předchozími hledačkami) vypuštění na vystavení podruhé. Byla jsem nervózní,  jak pes (teda ne můj pes, protože Dara je prostě flegmouš největší!), ale neměla jsem proč být. Darlenka napodruhé už nezaváhala, po kratičkém hledání nasála bažanta z pěkné dálky a řekla bych, až několik desítek metrů ho postoupila a nakonec pevně vystavila. Rozhodčí mě vyplašili, když začali pokřikovat, ať už si ji zadaunuju, tak jsem jednou zařvala daun, ale Dara pořád stála a vystavovala, bažant ten už chudák věděl, že neuletí, tak byl zalehlej a dělal, že tam není. Tak jsem ji nechala vystavovat, došla jsem si pro ni a prostě odvedla, byl to nádherný pohled!

Pak už nas čekalo jen vodění na řemeni a bylo to za námi. Zkoušky vloh jsme dokončily v I. ceně, jen se 3 trojkami, s 218 body, nos za 4! Jsem na tu mou potvoru zrzavou opravdu moc pyšná!!!

Fotky z vloh jsou ve fotogalerii a moc za ně děkuji Tomášovi a Ditě Kopečným, kteří nám byli dělat tu nejlepší psychickou podporu, ještě jednou díky, naši milí sousedé!!!

CINNAMON DIAMONDS
Menu
Kontakt

Ing. Jana Vojtová

cinnamondiamonds@gmail.com

 

 

Rychlé zprávy

Darlenka nás na vždy opustila. Nikdy na ni nezapomeneme, byla mi vším <3

 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2023 Web From Pixels group
design by BORI